Akıllı Hayat Buluşmaları’nda “sürdürülebilir finans” mercek altına alındı

Zorlu Holding’in sürdürülebilirlik alanındaki bilgi birikimini tüm çalışma arkadaşlarına aktarmak ve sürdürülebilirliğe dair globalde ve yereldeki gelişmeleri daha yakından takip edebilmek amacıyla hayata geçirdiği Akıllı Hayat Buluşmaları’nın birincisi, “Sürdürülebilir Finans” başlığı altında gerçekleştirildi. İlk etkinliğin konuğu, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Ekonomik Araştırmalar Departmanı Müdürü Burcu Ünüvar oldu.

Zorlu Holding, Akıllı Hayat 2030 stratejisi doğrultusunda benimsediği “sorumlu yatırım holdingi” yaklaşımıyla şirketleri, paydaşları, toplum ve gelecek için çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında yüksek değer yaratmaya odaklanırken, sürdürülebilirlik alanındaki bilgi birikimini de farklı kanallardan beslenerek artırmaya ve güncellemeye devam ediyor.

Zorlu Holding’in, tüm çalışma arkadaşlarının sürdürülebilirlik odağında yeni kavramlar, globalde ve yereldeki güncel uygulamalar, yasal değişiklikler gibi başlıklarda aydınlanmasını sağlamak ve takibini güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği Akıllı Hayat Buluşmaları’nın birincisi 10 Mart’ta gerçekleştirildi. Her ay farklı bir temada yapılacak ve alanında uzman konukların ağırlanacağı çevrim içi buluşmaların ilki, “Sürdürülebilir Finans” başlığı altında gerçekleştirildi. Finans temasının, çevresel, sosyal ve yönetişim bakış açıları üzerinden ele alındığı buluşmanın konuğu, TSKB Ekonomik Araştırmalar Departmanı Müdürü Burcu Ünüvar oldu. Akıllı Hayat Buluşmaları, ilerleyen aylarda da alanında uzman birçok konuğu ağırlamaya devam edecek.

TSKB Ekonomik Araştırmalar Departmanı Müdürü

Burcu Ünüvar

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Baş Ekonomist ve Ekonomik Araştırmalar Müdürü olarak görev yapan Burcu Ünüvar, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi’nde, Uygulamalı Ekonomi ve Finans alanındaki yüksek lisans derecelerini ise sırasıyla Danimarka’da Copenhagen Business School ve ABD’de Washington State University’de tamamladı. Kariyerine 2004 yılında yatırım bankacısı olarak başlayan Ünüvar, 2006-2013 arasında yatırım bankacılığı perspektifinden makro ekonomik araştırmalar üretti. Sonrasında akademik hayata geri dönen Ünüvar, TSKB’deki yeni görevinden önce Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tam zamanlı Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. Ünüvar’ın akademik çalışma alanları arasında finansal iktisat ve para politikası yer alıyor.