Zorlu Enerji

“Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri” arasında!

Zorlu Enerji, şirketlerin sürdürülebilirlik faaliyetlerini belirlemek için hazırlanan “Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri” araştırmasına Türkiye’den dahil edilen 14 şirketten biri oldu.

Yedi ülkeden 197 şirketi kapsayan ve Argüden Yönetişim Akademisi tarafından şirketlerin sürdürülebilirlik faaliyetlerini belirlemek için hazırlanan “Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri” araştırmasına Türkiye’den 14 şirket dahil oldu. Türkiye’deki elektrik üretiminin tamamını yenilenebilir enerjiden sağlayan ve daha iyi bir gelecek için insan odaklı ekosistemlere ve yenileyici iş modellerine yaptığı yatırımlarla sektörüne sürdürülebilirlik konusunda öncülük eden Zorlu Enerji, listedeki 14 şirket arasında yer aldı.

Geçtiğimiz yıla göre derecesini bir basamak daha yükseltti

Kamu, sivil toplum, özel sektör ve uluslararası kurumlarda yönetişim kalitesini artırma hedefi taşıyan Argüden Yönetişim Akademisi tarafından gerçekleştirilen araştırmaya, Almanya, Amerika, Çin, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere ve Türkiye’den şirketler dahil edildi. Zorlu Enerji, beş farklı gruplandırmanın yapıldığı araştırmada, geçtiğimiz yıla göre derecesini bir basamak daha yükseltti.

İklim krizi ile mücadele kapsamında, 2030 yılına kadar operasyonlarından kaynaklanan emisyonlarını sıfırlamayı hedefleyen Zorlu Enerji, 2040 yılına kadar ise tüm değer zincirinde net sıfır emisyona erişmeyi planlıyor. Cirosunun %20’sinden fazlasının yenilikçi iş modellerinden gelmesini sağlama yönündeki çalışmalarını sürdüren Zorlu Enerji, bu aksiyonlarıyla uzun vadeli pozitif değer yaratmayı amaçlıyor.