Tasarımın Nobeli’nden

Vestel’e 11 ödül

Vestel, akıllı teknolojiye sahip tasarımlarıyla uluslararası prestijli organizasyonlardan ödüllerle dönmeye devam ediyor. Son olarak “Tasarımın Nobeli” olarak anılan ABD merkezli IDA Awards’ta 11 ödüle layık görülen Vestel, yarışma kapsamında yer alan 3.300 markalık dev listede en çok ödül alan 11. marka oldu. Vestel aynı zamanda, bu organizasyonda tüketici elektroniği sektöründe en çok ödül alan Türk markası unvanını kazandı.

Ürettiği teknolojinin yanı sıra tasarımlarıyla da dünyanın saygın platformlarında ses getiren Vestel, küresel ölçekteki dev rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. ABD merkezli IDA Awards (International Design Awards) kapsamında bu yıl 11 ödül almaya hak kazanan Vestel, organizasyonun 15. yılında, geçmişten bu yana en çok ödül alan ilk 15 marka arasına adını 11. sıraya yazdırdı. Dünya devi markaların yer aldığı yarışmada büyük başarılar elde eden Vestel, aynı zamanda bu organizasyonda kendi alanında en çok ödül alan Türk markası oldu.

Vestel CEO’su Turan Erdoğan: “Sadece teknolojimizle değil, tasarımlarımızla da başarımızı ortaya koyuyoruz.”

Bir teknoloji şirketi olarak dünyanın dört bir yanına ürünlerini ulaştırdıklarını belirten Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Ar-Ge vizyonumuz ve üretim gücümüz sayesinde ileri teknoloji üretiyor ve bu teknolojiyi dünyanın dört bir yanına ulaştırıyoruz. Ancak iddiamız yalnızca teknoloji üretiminde değil. Türk tasarımlarının uluslararası arenada adından söz ettirmesi için de sorumluluk alıyoruz. Akıllı teknolojiye sahip tasarımlarımız, küresel ölçekteki prestijli organizasyonlarda dünya devi rakiplerini geride bırakıyor. Son olarak IDA Awards’ta 11 ödül almaya hak kazandık. Bu başarının ülkemiz açısından gurur tablosu olduğuna inanıyorum. Bu başarıyı sürdürülebilir kılmak için çalışmalarımızın kapsamını genişleteceğiz” ifadelerini kullandı.

Vestel Elektronik endüstriyel tasarım ekibi IDA Awards kapsamında televizyon, elektrikli araç şarj cihazları, elektrikli süpürge gibi beş farklı tasarımı ile altı ödül alırken, UX Group ise beş farklı tasarımıyla ödüle layık görüldü. Ionia elektrikli bisiklet şarj mobil uygulaması, Vestel Smart Center uygulaması, VFit+ mobil uygulaması dört ödül, Vestel Evin Aklı mobil uygulaması ve EVC05 Şarj Cihazı ekran arayüzü tasarımları ise beş mansiyon kazandı. Vestel Beyaz Eşya ise Sharp kurutma makinesi ile bir ödül alırken, Sharp markalı çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, ankastre fırın ve indüksiyon ocak ürünleri ile beş mansiyon ödülüne layık görüldü.

Vestel ödüle doymuyor!

Vestel’in müşteri hizmetleri ekiplerince geliştirilen Termoline projesi, dünyanın en prestijli iş ödüllerinden Stevie Awards’ta bronz ödüle layık görüldü.

Buzdolapları ve klima gibi ürünlerde soğutma ve ısıtma performansının kontrolü için sıcaklık ölçümü yapabilen ve bu sıcaklık verilerini bulut üzerinden anlık olarak aktarabilen ölçüm ve arıza tespit cihazı Termoline, Stevie Awards’ta bronz ödülün sahibi oldu. Proje, yarışmanın “Sales & Customer Services” ödül programında, “Business Intelligence Solution - New” kategorisinde ödüle layık görüldü. 51 ülkeden ve hemen her sektörden 2.300’den fazla adayın yer aldığı yarışmanın kazananları, sekiz uzman jüri heyeti ve dünya çapında 150'den fazla profesyonelin ortalama puanları ile belirlendi.