Çanakkale ruhu Vestel’in filminde yeniden canlandı

Nusrat mayın gemisi

siyah denizde yol aldı…

Vestel, Çanakkale Zaferi’ni hafızalara kazınacak bir film ile andı. “Nusrat Mayın Gemisi: Siyah Bir Kuğunun Hikâyesi” adlı filmde, Çanakkale Savaşı’nda sergilediği üstün başarıyla savaşın kaderini değiştiren Nusrat mayın gemisinin hikâyesine yer verildi.

Toplumsal fayda odaklı çalışmalarını kapsamlı bir şekilde sürdüren Vestel, ülke tarihinin en büyük zaferlerinden birine şahitlik yapan Nusrat mayın gemisini daha da unutulmaz kılacak bir projeye imza attı. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü için bir film hazırlayan Vestel, bu çalışmada tarih yazan geminin cesaret dolu öyküsüne yer verdi. Çanakkale’den geçit vermemek için düşman gemilerinin arasından siyah bir kuğu gibi ilerleyen ve 26 mayını sessizce denize döküp karanlık bir gecede bir ulusun geleceğini aydınlatan Nusrat’ın öyküsü, bu filmle yeniden canlandı.

Vestel bu filmle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun değerli silah arkadaşları başta olmak üzere, bu savaşta mücadele etmiş tüm Çanakkale şehitlerimizi saygı ve minnetle andı.