Mehmet Zorlu Vakfı

21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’nda yeni dönem

Mehmet Zorlu Vakfı (MZV) ve MEF Üniversitesi tarafından yürütülen ve gençleri yeni yüzyıla hazırlama amacı taşıyan “21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı”, 2022 yılına yoğun bir eğitim ajandasıyla başladı.

Hayal eden, kendine inanan ve güvenen nesiller yetişmesine katkıda bulunma hedefini taşıyan Mehmet Zorlu Vakfı, Türkiye’deki lise ve üniversite öğrencilerini yeni yüzyılın koşullarına hazırlamaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamdaki faaliyetlerini çok yönlü bir program eşliğinde ilerleten Vakfın, MEF Üniversitesi ile iş birliğinde hayata geçirdiği “MZV-MEF YetGen 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı”, uzman eğitmenler önderliğinde yeni döneme başladı.

Bu yıl ilginin daha da arttığı programa 10 binin üzerinde başvuru yapıldı ve 1.375 öğrenci programa dahil olmaya hak kazandı. YetGen’in Kurucusu, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, konuyla ilgili yaptığı açıklamada programı uzun vadede işe girişte aranan bir sertifika konumuna ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Teknoloji okuryazarlığı, 21. yüzyıl okuryazarlıkları, girişimcilik, sürdürülebilirlik, sosyal inovasyon, liderlik, iş dünyasına geçiş gibi derslerin yer aldığı programın, önümüzdeki dönemde öğretmenlere de açılması hedefleniyor. Sertifikalı eğitimler, Yetkin Gençler YouTube kanalı ve Mehmet Zorlu Vakfı web sitesi üzerinden de herkes tarafından canlı olarak izlenebiliyor.

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül: “Türkiye’nin çağdaş toplumlarda ön sıralarda yerini alması için eğitimden başka çıkış yolumuz yok!”

Yeni dönemin açılış etkinliğinin açılış konuşması, Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül tarafından yapıldı. İçinde bulunduğumuz dönemde nitelikli eğitimin her şeyden daha büyük önem taşıdığını ifade eden Yüngül, 21. yüzyılın gerektirdiği yetkinliklere sahip olmanın, bireylerin farklı alanlarda kendilerini geliştirmesinin ve toplumsal fayda yaratmanın her zamankinden daha kritik olduğuna vurgu yaptı.