Osmangazi EDAŞ’tan kesintisiz enerji hizmeti için yatırımlara devam

Elektrik dağıtım hizmetinin kaliteli, sürekli ve çevreye uyumlu bir şekilde sunulması için çalışmalarını sürdüren Osmangazi EDAŞ, 2020’de gerçekleştirdiği 480 milyon liralık yatırımla kesintisiz enerji hizmeti hedefine bir adım daha yaklaşıyor.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), faaliyet gösterdiği illerdeki enerji altyapısını iyileştirerek abonelerine daha kaliteli, sürekli ve çevreye uyumlu hizmet vermek amacıyla başlattığı yatırımlara hız kesmeden devam ediyor.

Bu doğrultuda hizmet verdiği illerde tarihin en büyük enerji yatırımına imza atan Osmangazi EDAŞ, 2019’da gerçekleştirdiği 1 milyar TL’yi aşkın yatırıma ek olarak 2020 yılında da 480 milyon TL’lik yatırımı adım adım hayata geçiriyor.

Rakamlarla Osmangazi EDAŞ’ın yaptığı yatırımlar

Osmangazi EDAŞ’ın yeni yatırımları sayesinde yaklaşık 1.000 kişilik ek istihdam sağlanırken, 225 bini aşkın abonenin enerji temini iyileşecek. Yine yatırımlar kapsamında 5.500’den fazla yeni aydınlatma direği ve 3.200’den fazla enerji nakil hattı direği tesis edilecek, 250 kilometreden fazla kazı çalışması yapılacak ve 200 kilometreye yakın enerji nakil hattı yer altına alınacak. Ayrıca 300’den fazla yeni trafo kurulacak. Yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan yatırımlar sayesinde Osmangazi EDAŞ, hizmet verdiği 5 ilde daha kaliteli ve kesintisiz enerji tedariki hedefine bir adım daha yaklaşacak.