Tasarım Nobeli IDA’dan

Vestel’in yenilikçi tasarımlarına 6 ödül

Vestel, ABD’nin multidisipliner ve akıllı tasarımları ödüllendiren en prestijli organizasyonlarından IDA’dan 6 ödül kazandı. Yarışma tarihinde ilk kez büyük ölçekli bir Türk şirketi bu başarıya ulaştı.

ABD merkezli uluslararası tasarım yarışması IDA (International Design Awards) bu yıl 13’üncü kez düzenlendi. Mimari, iç mimari, moda, grafik ve ürün tasarımı alanlarında vizyoner tasarımların yarıştığı organizasyonda Vestel, yenilikçi 4 tasarımıyla 2 Altın, 3 Gümüş ve 1 Bronz olmak üzere toplam 6 ödüle layık görüldü. Vestel, yarışma geçmişinde bu başarıya ulaşan ilk ve tek büyük ölçekli Türk markası oldu.

Profesyonel Ürün Tasarımı altındaki farklı kategorilerde yarışan Vestel, pille çalışan televizyon tasarımı Philie TV ile “Ev Elektroniği”; elektrikli araç şarj ünitesi EVC07 tasarımıyla da “Sürdürülebilir Yaşam” kategorilerinde Altın Ödül’ün sahibi oldu. EVC07 aynı zamanda “Aktarım Araçları” kategorisinde de Gümüş Ödül kazandı.

Diğer yenilikçi tasarımlardan DC tipi elektrikli araç şarj ünitesi Roadrunner “Aktarım Araçları” kategorisinde Bronz Ödül’e layık görülürken, “Sürdürülebilir Yaşam” kategorisinde de Gümüş Ödül’ün sahibi oldu. Gençler için taşınabilir televizyon tasarımı TV with ME ise “Ev Elektroniği” kategorisinde Gümüş Ödül kazandı.