Zorlu Enerji
ISTRADE 2019’un
ana sponso
ru oldu


Enerji ticaretinin öncü oyuncusu Zorlu Enerji, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Enerji Tedariği Zirvesi ISTRADE 2019’da bir kez daha ana sponsor olarak yerini aldı. Zirvede Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak açılış konuşmasını yaparken, Zorlu Enerji Ticaret Direktörü İnanç Salman “Elektrik Piyasalarında Ticaret ve Perakende” panelinde konuşmacı olarak yer aldı. Zirvede sergilenen ZES şarj istasyonu ve elektrikli araç ise ilgi odağı oldu.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayesinde ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun destekleriyle gerçekleştirilen ISTRADE Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi, enerji sektöründe güncel gelişmeleri takip etmek, mevcut sorunlara alternatif çözümler aramak ve gelecekle ilgili beklentileri masaya yatırmak amacıyla enerji sektörünün profesyonellerini her yıl bir araya getiriyor. Yurtiçi ve yurtdışından katılımcıların ve ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği ISTRADE 2019, bu yıl 29-30 Nisan tarihlerinde Raffles Istanbul’da gerçekleştirildi. Dinamik Talep, Enerji Piyasalarında Finansman, Türkiye’de Gaz Ticareti, Akaryakıt Ticareti, Bölgesel Doğal Gaz Ticareti ve Elektrik Piyasalarında Ticaret ve Perakende gibi başlıkların masaya yatırıldığı zirvede, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Zorlu Enerji ana sponsor olarak yerini aldı.

ZES standına yoğun ilgi


Zirvenin açılışında Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, “Elektrik Piyasalarında Ticaret ve Perakende” oturumunda ise Zorlu Enerji Ticaret Direktörü İnanç Salman birer konuşma yaptı. Zorlu Enerji, yeni nesil teknolojileri hayata geçirmek amacıyla kurduğu ZES markasının bilinirliğini artırmak ve Türkiye’de temiz enerji konusunda yaptığı yatırımlara dikkat çekmek amacıyla zirvede bir de ZES şarj istasyonu sergiledi. ZES için özel hazırlanan stantta sergilenen Tesla araç ve şarj istasyonu, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.


Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak, standı ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’a ZES şarj istasyonları ile ilgili bilgi verdi.