Vestel Sınırsız TV’ye

bir tasarım ödülü daha


Vestel tarafından üretilen Türkiye’nin ilk Sınırsız TV’si, dünyanın en prestijli tasarım yarışmaları Red Dot Design Award ve Good Design Award’dan sonra A’ Design Award 2018-2019’da da tasarım ödülüne layık görüldü.

Vestel, ilk kez IFA 2018’de sergilenen ve Ocak ayında satışa sunulan Türkiye’nin ilk Sınırsız (Borderless) TV’si ile ödüle doymuyor. Daha önce Red Dot Design Award ve Good Design Award ile önemli başarılara imza atan Vestel Sınırsız TV, bu kez de dünyanın en geniş kapsamlı tasarım yarışması A’ Design Award 2018-2019’dan “Golden A Design” ödülü ile döndü. Vestel Sınırsız TV, ödül organizasyonunun bu yıl Dijital ve Elektronik Ürün Tasarımı kategorisinde ödül alan tek televizyon oldu.

Türkiye’de üretilen ilk Sınırsız TV, sadece 4 mm inceliğindeki çerçevesi ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Vestel Quantum Renk Paleti teknolojisi sayesinde en ince detayları bile ön plana çıkaran 65 inç büyüklüğündeki Sınırsız TV, Yüksek Parlaklık Teknolojisi ile de parlak ve aydınlık bir görüntü sağlıyor. HDR ve Dolby Vision teknolojisi ile daha parlak, detaylı ve yüksek kontrastlı bir görüntü sunan Sınırsız TV, dahili 4K uydu alıcısı sayesinde ekstra cihaza ihtiyaç duymadan 4K yayınları, Smart TV özelliği sayesinde de farklı içerikleri izleme olanağı sunuyor.


İtalya’da gerçekleşen A’ Design Award Tasarım Yarışması’nda her yıl 80 kategoride yüzlerce marka değerlendiriliyor. Yarışmaya katılan çalışmalar üç farklı jüri ekibi tarafından işlevsellik, ergonomi, mühendislik, sunum, inovasyon ve teknoloji gibi çeşitli başlıklar altında inceleniyor.