Burada her şey mini,
her şey çok lezzetli…

Vestel ile Mini Türk Mutfağı’nın güç birliği, Türk mutfağını dünyaya tanıtıyor. Burcu ve Anıl Aydın çiftinin başlattığı "Mini Türk Mutfağı" projesi, Vestel’in verdiği minyatür mutfak desteğiyle şimdi çok daha güçlü. Bu mutfakta tencereden tabağa, fırından buzdolabına kadar her şey minyatür. Anadolu'nun birbirinden leziz yemekleri, ufacık mutfak aletleriyle mini boyutlarda hazırlanıyor.


İşte, Vestel ile Mini Türk Mutfağı işbirliğine dair merak ettiğiniz sorular ve yanıtları…

Mini Türk Mutfağı ile Vestel’in yolu nasıl kesişti?

Dünyada mini ürünlerle yemek yapmak bir trend. Biz de Vestel olarak farklı bir bakış açısı ile Türkiye’de henüz keşfedilmemiş bu alanda yer almak istedik. Vestel, Mini Türk Mutfağı ile ilk çalışan marka. Amacımız, her zaman konuştuğumuz kitle dışında ulaşamağımız tüketicilerimize ulaşarak, farklı bir yaklaşım ile ilgilerini çekmekti. Projenin getirdiği ses ile amacını fazlasıyla karşıladığını düşünüyoruz.

Projenin başka bir benzeri var mı?

Dünyada en iyi örneği “Tiny Kitchen.” Şu an Instagram hesaplarında 2,2 milyon takipçileri var. Türkiye’de Mini Türk Mutfağı dışında yeni hesaplar da oluşmaya başladı.

Pişirilen yemekler yenebiliyor mu?

Evet, inanması zor ama yenebiliyor!

Yemek seçimi nasıl yapılıyor?

Vestel, gururla yerli bir Türk markası. Mini Türk Mutfağı da, Türk mutfağına uygun yemekler tercih ediyor. Bu nedenle doğru bir buluşma oldu diyebiliriz.

Bugüne kadar yapılan en iddialı yemek hangisiydi?

Şu ana kadar 10 farklı yemek tarifimiz yayınlandı. En iddialı ve en çok ilgi gören yemek ise içli köfte oldu.

Proje beklediğiniz ilgiyi gördü mü?

Evet, proje beklediğimiz ilgiyi gördü. Tüketicilerin geri dönüşleri çok olumlu. Şu an Instagram kanalımızda hem organik hem de paid olarak en çok görüntülenmeyi alan içerikler Mini Türk Mutfağı içerikleri.

Vestel projeye ne kattı?

En önemlisi, Vestel olarak yeni kurulan bir hesabın arkasında duruyoruz, onlara inandığımız için destek veriyoruz. Mini Türk Mutfağı da bizimle çalışmaya başladıktan sonra büyüdü. Birlikte yeni bir mutfak kurduk, yapılacak yemekler konusunda biz de katkıda bulunuyoruz.

Projeye yönelik aldığınız en ilginç geri dönüşler neler?

Tüketicilerin mini Vestel ürünlerine ilgisi büyük. Ürünleri satın almak isteyen birçok kişi var.

Proje bundan sonra nasıl devam edecek?

Yeni sezon için de Mini Türk Mutfağı ile anlaşmamızı yeniledik. Yeni Vestel ürünleri ile yeni bir mutfak kuracağız. Buna yönelik hazırlıklarımız devam ediyor.