Kıvılcımlar işbaşında!

Zorlu Holding’in kurumsal gönüllülük hareketi Kıvılcımlar, 13-19 Mayıs 2019 Çalışan Gönüllülüğü Haftası’nda işbaşındaydı. Başta üst düzey yöneticiler olmak üzere çok sayıda çalışanın gönüllü çalışmalarında buluştuğu haftada Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Selen Zorlu Melik Kanserli Çocuklara Umut Vakfı için kutu hazırlarken, Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül Kıvılcımlar Kermesi’nde kendi hazırladığı ürünlerin satışını yaptı.

Zorlu Grubu bünyesinde, “Parlak bir gelecek, sürdürülebilir bir yaşam ve toplumsal fayda için gönüllüyüz” sloganıyla geçtiğimiz yıl 5 Aralık’ta lansmanı yapılan Kıvılcımlar Hareketi, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nce düzenlenen Çalışan Gönüllülüğü Haftası’na güçlü bir destek verdi. Zorlu Holding ve Zorlu Grubu şirketleri, Çalışan Gönüllülüğü Haftası boyunca 307 gönüllü ile toplam 520 saat gönüllülük çalışması gerçekleştirdi.

Zorlu Holding CEO'su Ömer Yüngül

“Akıllı Hayat 2030'un en önemli parçalarından birini çalışan gönüllüğü oluşturuyor. Bu çerçevede hayata geçirdiğimiz Gönüllülük Hareketimiz Kıvılcımlar ile gönüllü olarak birçok farklı platformda yer alıyor, yeteneklerimiz, yetkinliklerimiz ve elimizdeki tüm imkanlarımızı ülkemiz ve insanımız için seferber etmeye devam ediyoruz.”

Hafta nedeniyle Kıvılcımlar Kermesi’nde kendi hazırladığı tasarladığı pareo ve yastık kılıflarının satışını yapan Zorlu Holding CEO'su Ömer Yüngül, “Zorlu Holding olarak yaptığımız her işte ve hayata geçirdiğimiz her projede toplum için değer yaratmaya odaklanıyoruz. Daha iyi bir gelecek hayalini gerçeğe dönüştürmek üzere hayata geçirdiğimiz Akıllı Hayat 2030 vizyonumuzu da bu anlayışla şekillendiriyoruz. Hayal ettiğimiz bu geleceği şekillendirirken en büyük gücümüzü çalışanlarımızdan alıyoruz.

Onların tutkusu, bağlılığı, toplum için daha iyi yarınları inşa etmek adına yaptıkları her işe aklını ve gönlünü koymaları bize güç veriyor. Akıllı Hayat 2030'un ön önemli parçalarından birini ise çalışan gönüllüğü oluşturuyor. Bu çerçevede hayata geçirdiğimiz Gönüllülük Hareketimiz Kıvılcımlar ile 2022'de çalışan başına yılda ortalama 8 saat gönüllülük hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmak için üst yönetimden farklı kademedeki yönetici ve çalışanlarımıza kadar tüm insan kaynağımız bu işe gönlünü koymuş durumda.

Bunun için gönüllü olarak birçok farklı platformda yer alıyor, yeteneklerimiz, yetkinliklerimiz ve elimizdeki tüm imkanlarımızı ülkemiz ve insanımız için seferber etmeye devam ediyoruz. Çalışan Gönüllülüğü Haftası'nda yaptığımız etkinler ve gösterdiğimiz gönüllük hareketi bu konuda gelecek adına bizi daha da umutlandırıyor. Zorlu Holding olarak Kıvılcımlar ile başlattığımız gönüllük hareketi ile geleceğe kıvılcım çakarak ülkemizin daha aydınlık yarınlara ulaşmasına katkı sağlamayı sürdüreceğiz,” dedi.

Zorlu Holding çalışanlarının yanı sıra üst yönetim de Çalışan Gönüllüğü Haftası'na yoğun katılım gösterdi. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Selen Zorlu Melik, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Umutlu Kutular projesi kapsamında kanser tedavisi gören çocukların aileleri için ihtiyaçları olan temizlik ve kişisel bakım ürünlerinin hazırlanmasına ve paketlenmesine destek verirken, Zorluteks Genel Müdürü Erkmen Önbulak ikinci el eşyaları doğru ihtiyaç sahipleri ile buluşturmayı amaçlayan Ahtapot Gönüllüleri Derneği’nde giysilerin tasnif, yıkama, ütülüme ve paketleme işlemlerine katıldı.


Zorlu Holding Denetim Genel Müdürü Billur Demet Atan ise, Çocuk Eğitim Derneği'nin “Sessizliğime Kulak Ver” etkinliği kapsamında 3-6 yaş arası işitme engelli anaokulu öğrencilerinin kırlent boyama, dans ve yaratıcı kart oyunları gibi etkinliklerle keyifli vakit geçirmesine katkı sağladı. Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas, Zorlu Gayrimenkul Genel Müdürü Didem Aydın ve Vestel Yatırımcı İlişkileri Direktörü Serap Mutlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen bileklik atölyesinde ise, yapılan bilekliklerle Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'na kaynak yaratılmasına destek sağlandı.

Farklı Grup şirketlerinden 307 çalışanın katıldığı etkinliklerde toplam 520 saat gönüllülük çalışması gerçekleştirildi.

ÇALIŞAN GÖNÜLLÜLÜĞÜ HAFTASI'NDA NE YAPTIK?

ZORLU HOLDİNG

KAÇUV Umutlu Kutular

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Selen Zorlu Melik’in katılımıyla, kanser tedavisi gören çocukların aileleri için ihtiyaçları olan temizlik ve kişisel bakım ürünlerini hazırlayıp paketlenmesini sağladık.

Çocuk Eğitim Derneği Sessizliğime Kulak Ver Etkinliği

Zorlu Holding Denetim Genel Müdürümüz Billur Demet Atan’ın katılımıyla 3-6 yaş arası işitme engelli anaokulu öğrencileri ile birlikte kırlent boyadık, dans ettik ve yaratıcı kart oyunları oynadık.

ZORLU TEKSTİL

Ahtapot Gönüllüleri Derneği Malzeme Değerlendirme Merkezi Etkinliği

Zorluteks Genel Müdürümüz Erkmen Onbulak’ın da katılımıyla, ikinci el eşyaları doğru ihtiyaç sahipleri ile buluşturmayı amaçlayan Ahtapot Gönüllüleri Derneği’nin Malzeme Değerlendirme Merkezi etkinliğine katıldık. Burada ikinci el eşyaların tasnif, yıkama, ütüleme ve paketleme işlemlerini gerçekleştirerek ihtiyaç sahipleri ile buluşmaya hazır hale getirdik.

VESTEL

Sadece Ürünlerimiz değil, Bizler de Çevreciyiz! Çöp Toplama Etkinliği

Vestel Şirketler Grubu olarak ürettiğimiz ürünlerin çevreye olan katkılarının yanında, bizler de daha temiz bir doğa için çöp toplama etkinliği düzenledik. Manisa Spil Dağı Milli Parkı’na gidip doğaya atılmış çöpleri topladık.

Türkiye Spastik Çocuklar Derneği Bileklik Atölyesi

Vestel Yatırımcı İlişkileri Direktörümüz Serap Mutlu’nun katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bileklik atölyesinde yaptığımız bilekliklerle Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na kaynak yaratılmasına destek verdik.

Fatih Ortaokulu

Etkinliğimize uzman ve mühendis kıvılcımlarımızın da katılımıyla öğrencilere mesleklerimiz hakkında bilgi verdik. Gelecekte hangi meslekleri seçmek istediklerini konuştuk.

META NİKEL

Kıvılcımlar Kermesi

Meta Kıvılcımlarının kermesinde kendi el emekleriyle yaptıkları yiyecek, takı, ikinci el kitap, oyuncak, vb. ürünlerin satışını gerçekleştirdik. Kermes sonunda elde edilen gelirle Gördes’te ihtiyacı olan bir ortaöğretim kurumuna bağışta bulunduk.

Gördes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Meslek Tanıtımı

Etkinliğimize uzman ve mühendis kıvılcımlarımızın da katılımıyla öğrencilere kariyer ve meslek edinme konusunda farkındalık kazanmaları ve kişisel becerilerini fark etmeleri için destek verdik. Meslek liselerinin ve teknik bilginin avantajlarından bahsederek motivasyon sağladık. Meslek tanıtımı yaptık. İşletmemizdeki meslek lisesi stajyerleri de kazandıkları deneyimleri paylaştı.

TÜM GRUP

Türkiye Spastik Çocuklar Derneği Bileklik Atölyesi

25 kıvılcımla gerçekleştirdiğimiz bileklik atölyesinde yaptığımız bilekliklerle Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na kaynak yaratılmasına katkı verdik.

Kıvılcımlar Kermesi

CEO’muz Ömer Yüngül’ün tasarlamış olduğu mandala desenli runnerlar, Kıvılcımların el emekleriyle yaptıkları yiyecekler ve ikinci el eşyaların satışının gerçekleştiği bir kermes düzenledik. Kermes sonunda her standın elde ettiği kaynak, stand sahiplerinin belirlediği sivil toplum kuruluşuna fayda sağlamak üzere bağışlandı.

KIVILCIMLAR HAREKETİ

Zorlu Holding’in kurumsal gönüllülük hareketi “Kıvılcımlar”, Zorlu Holding’in ekonomik büyüme sağlamayı, toplumsal faydayı artırmayı ve çevreye olan etkileri azaltmayı hedefleyen, teknoloji ve inovasyondan beslenen Akıllı Hayat 2030 vizyonuyla uyumlu bir şekilde, çalışanlarının yetkinlik ve potansiyellerini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlıyor. Kıvılcımlar Hareketi, her çalışanın yılda ortalama 8 saat gönüllülük faaliyetinde bulunmasını hedefliyor.