Akıllı Hayat 2030
Buluşmaları başladı

Zorlu Holding’in daha iyi bir gelecek ve daha yaşanabilir bir dünya hedefiyle benimsediği “Akıllı Hayat 2030” sürdürülebilirlik yaklaşımının çalışanlarla paylaşıldığı, çalışma ve hedeflerin birlikte değerlendirildiği ve özel sektördeki iyi örneklere imza atan yerel ve global aktörlerin temsilcilerinin konuk edildiği Akıllı Hayat 2030 Buluşmaları’nın ilk ikisi, Mayıs ve Haziran aylarında deneyimli gazeteci Emin Çapa’nın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Zorlu Grubu’nun sürdürülebilirlik yaklaşımını paylaşmayı, daha iyi bir gelecek hayali için ortak akıl yürütmeyi ve sürdürülebilirlik alanında özel sektördeki iyi örnekleri dinleyip, global ve yerel güncel başlıkları birlikte değerlendirmeyi amaçlayan Akıllı Hayat 2030 Buluşmaları Mayıs ayı itibarıyla başladı. Sürdürülebilirlik Komitesi altında faaliyet gösteren 7 farklı çalışma grubunun başlıkları altında düzenlenecek buluşmaların ilki, 24 Mayıs günü Ar-Ge İnovasyon Çalışma Grubu Lideri Yüce Demirseren’in ev sahipliğinde Zorlu Holding Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi.

Özel sektörün değerli temsilcilerinin katılımıyla, sektörden ilham verici örnek ve uygulamaları ilk ağızdan dinleme fırsatı veren buluşmada Bayer İnovasyon Danışmanı Gökay Kılıç ve ING Bank Türkiye Müşteri Deneyimi ve İnovasyon Yönetimi Grubu Müdürü Adem Yekeler konuk oldu. Deneyimli gazeteci Emin Çapa’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen buluşmada, Vestel Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav da panelistler arasında yer aldı.

Akıllı Hayat 2030 Buluşmaları, Haziran ayında Çevre Çalışma Grubu’nun ev sahipliğinde devam etti. 17 Haziran günü Çevre Grubu Lideri Kaan Gençel’in ev sahipliğinde düzenlenen buluşmanın moderatörlüğünü bir kez daha Emin Çapa üstlendi. Buluşmanın konukları ise, bu alanda uzun yıllardır önemli çalışmalara imza atan PepsiCo’nun Türkiye ve Büyük Balkanlar Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Esra İren, Arçelik’in Sürdürebilirlik ve Resmi İlişkiler Direktörü Fatih Özkadı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi Nuri Özbağdatlı idi.

Zorlu Holding kurumsal YouTube kanalında da yayınlanacak olan Akıllı Hayat 2030 Buluşmaları, gelecek aylarda yeni konu başlıkları ve değerli konuklarla devam edecek.